O mnie

Witaj!
Cześć, mam na imię Julia i witam Cię na stronie szablonu Evelyn! Jest to w pełni responsywny, nowoczesny, kobiecy szablon na Bloggera, stworzony z ❤ w moim studiu Brand & Blogger. Śmiało, rozejrzyj się tutaj!

Pomogę Ci sprawić, aby Twój blog na Bloggerze wyglądał pięknie i profesjonalnie ❤
CHCESZ WIEDZIEĆ WIĘCEJ?
CZYTAJ WIĘCEJ
  • 1
    BEAUTY
    Chcesz poznać moje ulubione makijaże i kosmetyki, dowiedzieć się, co polecam? Znajdziesz to tutaj - sprawdź teraz! ♡
    CZYTAJ WIĘCEJ
  • 2
    LIFESTYLE
    Tutaj poczytasz o mojej życiowej filozofii: zero waste, diecie fit, treningach i więcej ♡
    CZYTAJ WIĘCEJ
  • 3
    PLANOWANIE
    Mam obsesję na punkcie planowania! Chciałabyś zacząć planować swój czas? Poznaj moje najlepsze metody planowania ♡
    CZYTAJ WIĘCEJ

Speakbe – czyżby polski wynalazek na miarę Naszej Klasy?


W dobie mediów społecznościowych, kiedy Facebook stał się portalem „dla mas”, a Twitter wcale nie jest aż tak popularny, jak w innych krajach, Polacy wymyślili coś zupełnie nowego – Speakbe. Czy zmieni on oblicze naszego e-marketingu? Przyjrzyjmy się z bliska tej platformie.

Speakbe w chwili obecnej występuję w wersji Beta, gdyż musi przejść jeszcze szereg testów. Udostępniono go w następujących krajach: Niemcy, Rosja, Wielka Brytania, Francja, USA i oczywiście – Polska, gdyż wynalazek ten skonstruowali polscy inżynierowie.

Ma w sobie mechanizmy łączące zarówno Facebook, jak i Twitter, ale jeszcze nie mówi się o nim zbyt wiele. Dotychczas wiemy tylko, że kolejne języki oraz wersja mobilna zostaną dodane w późniejszej fazie rozwoju.

Plusem platformy niech będzie fakt, że wszelkie dane o użytkowniku ulegną zaszyfrowaniu, przez co znacząco ograniczy się możliwość inwigilacji obywateli. To dobra wiadomość dla przedsiębiorców oraz osób prywatnych. Inżynierowie pracują już także nad możliwością dodawania reklam – Speakbe Brand.

Rejestracja następuje po podaniu kilku podstawowych danych: imienia i nazwiska, adresu e-mail, nazwy użytkownika oraz minimum sześcioznakowego hasła. Po dokonaniu uwierzytelnienia, możemy zacząć korzystać ze Speakbe. Skupi się on głównie na lokalizacji wybranej postów (którą wybieramy przed dodaniem informacji), co znacznie ułatwi możliwość odnalezienia pożądanej treści przez przedsiębiorcę. Platforma pozwoli na dokonanie wpisu, utworzenie wydarzenia oraz zadanie pytania. Jedyne, co nas ograniczy, to liczba znaków (podobnie jak w Twitter), gdyż do dyspozycji użytkownika będzie ich zaledwie 160.

Popularne posty potencjalny internauta albo aprobuje albo odrzuca, więc mamy tutaj odpowiednik „Lubię to”. Jeśli coś nam się spodoba, bez problemu możemy zacytować czyjąś wypowiedź lub wpis. Tak jak na Facebook, dodamy się do wydarzenia czy zwiększymy liczbę znajomych, co pomoże w promocji. W bocznym panelu znajdziemy też ustawienia, które – na razie w ograniczonym zakresie – zmieniamy wedle naszych upodobań.

Nie wiemy, czy Speakbe osiągnie tak ogromną popularność, jak Twitter czy Facebook, ale z jednego możemy być dumni: stworzyli go nasi – Polacy. Z zapartym tchem zacznijmy więc sami testować, a czas pokaże, czy platforma dorówna sukcesowi Naszej Klasy. Życzymy powodzenia!  

Sylwia Cegieła