O mnie

Witaj!
Cześć, mam na imię Julia i witam Cię na stronie szablonu Evelyn! Jest to w pełni responsywny, nowoczesny, kobiecy szablon na Bloggera, stworzony z ❤ w moim studiu Brand & Blogger. Śmiało, rozejrzyj się tutaj!

Pomogę Ci sprawić, aby Twój blog na Bloggerze wyglądał pięknie i profesjonalnie ❤
CHCESZ WIEDZIEĆ WIĘCEJ?
CZYTAJ WIĘCEJ
  • 1
    BEAUTY
    Chcesz poznać moje ulubione makijaże i kosmetyki, dowiedzieć się, co polecam? Znajdziesz to tutaj - sprawdź teraz! ♡
    CZYTAJ WIĘCEJ
  • 2
    LIFESTYLE
    Tutaj poczytasz o mojej życiowej filozofii: zero waste, diecie fit, treningach i więcej ♡
    CZYTAJ WIĘCEJ
  • 3
    PLANOWANIE
    Mam obsesję na punkcie planowania! Chciałabyś zacząć planować swój czas? Poznaj moje najlepsze metody planowania ♡
    CZYTAJ WIĘCEJ

Włącz Disqus na Bloggerze i komentuj sprawniej!


Komunikacja z czytelnikami bloga to ważny element utrzymania relacji. Jest wiele sposobów na komentowanie: można użyć standardowego formularza oferowanego przez Blogger lub Google albo podłączyć zewnętrzną wtyczkę, np. Disqus. 

System pojawia się na wielu platformach: Blogger, Wordpress czy innych i staje się coraz bardziej popularny. Logowanie jest bardzo proste, ponieważ – jeśli nie mamy założonego konta – możemy użyć Facebooka, Google Plus czy Twittera. W niektórych przypadkach wystarczy, że zaznaczamy opcję „Wolę pisać jako gość” i pozostajemy dla blogujących anonimowi.

Zaletą stosowania Disqus jest – jak już wcześniej zostało wspomniane – możliwość wykorzystanie różnych profili w mediach społecznościowych. Otwieramy się też na innych blogujących, gdyż nie ma podziału na kategorie, co daje wielką swobodę przy poznawaniu innych piszących.

Jednakże Disqus to system zewnętrzny, więc na opublikowanie komentarza trzeba jednak trochę poczekać. Dodatkowo, gdy zainstalujemy system, tracimy możliwość komentowania przez Bloggera chyba, że włączymy opcję synchronizacji – wtedy wpisy od czytelników są przechowywane w obu miejscach.

Przyjrzyjmy się teraz opcji instalacji systemy na platformie Blogspot.
Aby móc korzystać z Disqus, musimy najpierw założyć konto. Klikamy w link  https://disqus.com/admin/create/, a potem wpisujemy podstawowe dane: nazwa użytkownika, adres e-mail oraz hasło, następnie dodajemy kategorię bloga oraz jego tytuł. Kolejny krok – Next – to wybór platformy blogerskiej (w naszym przypadku Blogger).
Teraz należy dodać do Blogspota gadżet Disqus – Add ... to my Blogger site, kolejno Wybierz bloga a potem Tytuł i Dodaj gadżet, który potem ustawiamy w odpowiednim według nas miejscu (Układ).

Kiedy te czynności zostaną zakończone, importujemy komentarze, aby nie stracić tych wcześniej dodanych oraz synchronizujemy je: Tools > Import w Import your existing Blogger comments into Disqus at Tools > Import. W tym momencie musimy wykonać następujące kroki: Import comments from Blogger oraz Enable syncing – import i synchronizacja, co spowoduje możliwość wyłączenia Disqus w każdej chwili bez niebezpieczeństwa utraty komentarzy. Po czym klikamy Zezwól i tytuł naszego bloga. 

Gdy chcemy, aby nas system był kompatybilny z przeglądarką Internet Explorer, musimy odnaleźć aktywny link  See instructions here. Ostatnim krokiem, gdy już działa nam system, jest ustawienie języka: Settings - Basic Site Identity i pole Language. Możemy już cieszyć się polskim Disqus. Życzę wszystkim użytkownikom efektywnego korzystania.