O mnie

Witaj!
Cześć, mam na imię Julia i witam Cię na stronie szablonu Evelyn! Jest to w pełni responsywny, nowoczesny, kobiecy szablon na Bloggera, stworzony z ❤ w moim studiu Brand & Blogger. Śmiało, rozejrzyj się tutaj!

Pomogę Ci sprawić, aby Twój blog na Bloggerze wyglądał pięknie i profesjonalnie ❤
CHCESZ WIEDZIEĆ WIĘCEJ?
CZYTAJ WIĘCEJ
  • 1
    BEAUTY
    Chcesz poznać moje ulubione makijaże i kosmetyki, dowiedzieć się, co polecam? Znajdziesz to tutaj - sprawdź teraz! ♡
    CZYTAJ WIĘCEJ
  • 2
    LIFESTYLE
    Tutaj poczytasz o mojej życiowej filozofii: zero waste, diecie fit, treningach i więcej ♡
    CZYTAJ WIĘCEJ
  • 3
    PLANOWANIE
    Mam obsesję na punkcie planowania! Chciałabyś zacząć planować swój czas? Poznaj moje najlepsze metody planowania ♡
    CZYTAJ WIĘCEJ

Gdy lubisz siebie za bardzo, czyli osobowość narcystyczna vs. reszta świata (cz.3.)

W poprzednich częściach (cz.1. i 2.) felietonu przedstawiłam narcyzm przejawiający się w osobach z najbliższego otoczenia i pokrótce wyjaśniłam, czym kieruje się taka osobowość w kontaktach międzyludzkich. Skoro jesteś już bogatsza w tą wiedzę, mogę wreszcie przedstawić, jak sytuacja wygląda zza biurka w firmie. 


Jeśli twój szef jest narcyzem musisz pamiętać o kilku bardzo ważnych zasadach zachowania. Wiem, że nie jest to łatwe, ponieważ życie w cieniu takiej „gwiazdy” bywa frustrujące, ale – aby utrzymać się na swoim stanowisku pracy – musisz się poświęcić.

Zacznij zatem zauważać jego dobre strony wśród większej grupy ludzi. Wtedy może zrozumie, że bycie miłym i życzliwym bardziej się opłaca niż obrażanie. Wykorzystaj fakt, że narcyz lubi być chwalony, a wtedy on będzie powtarzać zachowanie, za które został wcześniej wyróżniony w nadziei na kolejne miłe słowa. Pamiętaj jednak o tym, że on nigdy nie działa bezinteresownie, więc nie oczekuj diametralnej zmiany. Taki człowiek robi coś tylko dla nagrody.

Staraj się również podejmować przemyślane decyzje, nawet jeśli bardzo naciska. Może mieć w tym pośpiechu chytry plan. Poproś o więcej czasu na przemyślenia. Postępuj jednak spokojnie, nigdy nie okazuj zdenerwowania, ponieważ zaczniesz popełniać błędy. W żadnym wypadku nie pozwól się zastraszyć. Będzie się cieszyć z sukcesu.

Nie zaczepiaj narcyza, ponieważ wtedy stanie się bardzo groźny i zechce się zrewanżować. Bardzo go rozgniewasz, gdy zaczniesz wytykać mu błędy otwarcie, ponieważ ucierpi jego wygórowane ego. Tutaj musisz zatem zachować ostrożność. Przynajmniej nie zawstydzaj publicznie, przypominając o zdarzeniach, w których ktoś go znieważył. To samobójcza gra. Nie ignoruj również jego osoby, ponieważ i tak nie odniesiesz zwycięstwa. Masz do czynienia z bardzo bezwzględnym przeciwnikiem, więc zalecam ostrożność.

Takiemu przełożonemu nie wystarczą pochwały i dobrze wykonane polecenia. Będziesz mu potrzebna tylko wtedy, gdy przyczynisz się do jego sukcesu. Pomagaj mu więc w niektórych obowiązkach, podsuwaj rozwiązania problemów. Jeśli będziesz znała swoje miejsce (chociaż nie jest to najlepsze rozwiązanie) i nie zaczniesz za bardzo się wychylać, twoje życie u boku szefa z wybujałym ego może się okazać całkiem znośne.