O mnie

Witaj!
Cześć, mam na imię Julia i witam Cię na stronie szablonu Evelyn! Jest to w pełni responsywny, nowoczesny, kobiecy szablon na Bloggera, stworzony z ❤ w moim studiu Brand & Blogger. Śmiało, rozejrzyj się tutaj!

Pomogę Ci sprawić, aby Twój blog na Bloggerze wyglądał pięknie i profesjonalnie ❤
CHCESZ WIEDZIEĆ WIĘCEJ?
CZYTAJ WIĘCEJ
  • 1
    BEAUTY
    Chcesz poznać moje ulubione makijaże i kosmetyki, dowiedzieć się, co polecam? Znajdziesz to tutaj - sprawdź teraz! ♡
    CZYTAJ WIĘCEJ
  • 2
    LIFESTYLE
    Tutaj poczytasz o mojej życiowej filozofii: zero waste, diecie fit, treningach i więcej ♡
    CZYTAJ WIĘCEJ
  • 3
    PLANOWANIE
    Mam obsesję na punkcie planowania! Chciałabyś zacząć planować swój czas? Poznaj moje najlepsze metody planowania ♡
    CZYTAJ WIĘCEJ

Kosmetyki do makijażu też potrzebują „opieki” (cz.1.)

Każda kobieta ma swoje ulubione kosmetyki. Przychodzi jednak czas, kiedy i one albo tracą swoją ważność albo zwyczajnie się zużywają. Są jednak sposoby, aby nieco przedłużyć ich termin przydatności. Dzisiaj właśnie o tym będzie ten artykuł. Zapraszam zatem po garść porad.




Cenie do powiek

Masz ich mnóstwo w przeróżnych kolorach. Z uporem maniaka dokupujesz nowe, bo ładnie wyglądają na półce w twojej łazience. Jednak, jeśli przechowujesz je w miejscy, gdzie nieustannie są narażane na wilgoć, po prostu się zbrylają i ciężko je potem aplikować. Również z powodów higienicznych powinnaś się je wymieniać co pół roku, ponieważ każdy kontakt z powieką w przypadku infekcji ryzykujesz zakażenie kosmetyku, a tym samym – odnowienie się uporczywej infekcji. 

Jeśli nie chcesz narazić się również na alergię spowodowaną przeterminowanym kosmetykiem, zwróć uwagę na to, czy się nie kruszy lub nie zbrylił się. W przypadku cienia sypkiego możesz go bez problemu używać przez 2-3 lata. Ta zasada nie dotyczy jednak produktów w kremie – te należy wyrzucić już po roku.

Szminki i błyszczyki


Są to najczęściej narażone na kontakt z infekcjami produkty. Należy zatem skupić się na nich szczególnie. Pomadka powinna być przechowywana przez maksymalnie rok, ale przy odpowiedniej higienie, możesz ten okres nieco przedłużyć. Do jej każdorazowej dezynfekcji użyj chusteczek antybakteryjnych. Najbezpieczniej będzie też, jeśli nie pomalujesz nią bezpośrednio warg, a użyjesz do tego pędzelka, który zawsze można umyć. Nie wykręcaj również całej długości produktu, gdyż w przeciwnym razie pomadka będzie miała kontakt ze światłem, co może jej zaszkodzić.

Błyszczyk zaś po dłuższym czasie może stracić kolor lub stać się gęstszy, dlatego przechowuj go pół roku, a potem wyrzuć. Z racji tego, że aplikator chowa się do wewnątrz buteleczki z zawartością, pamiętaj, aby regularnie czyścić. Jeśli zaś zauważysz nieświeży kolor lub zapach, pozbądź się go ze swojej kosmetyczki.

W obu przypadkach, używając szminki i błyszczyka pamiętaj, aby nie stosować ich podczas choroby, gdyż zakonserwujesz jedynie wirusa lub bakterię, która spowoduje nawrót dolegliwości.

Puder


Zawsze aplikuj go na skórę pędzlem, a nie puszkiem dołączonym do opakowania, gdyż puder nie zostanie na twojej twarzy, lecz na aplikatorze. Produkt nałożony pędzlem będzie wyglądał naturalniej, gdyż zapobiegniesz efektowi maski powstającej w wyniku nadmiernej jego ilości na twarzy. Musisz z nim postępować tak jak sypkim cieniem do powiek. Zwracaj zatem uwagę na konsystencję, kolor i zapach.

Mam nadzieję, że te wszystkie rady pomogą tobie w prawidłowym przechowywaniu twoich kolorowych kosmetyków. W następnej części przedstawię, w jaki sposób zadbać o resztę.