O mnie

Witaj!
Cześć, mam na imię Julia i witam Cię na stronie szablonu Evelyn! Jest to w pełni responsywny, nowoczesny, kobiecy szablon na Bloggera, stworzony z ❤ w moim studiu Brand & Blogger. Śmiało, rozejrzyj się tutaj!

Pomogę Ci sprawić, aby Twój blog na Bloggerze wyglądał pięknie i profesjonalnie ❤
CHCESZ WIEDZIEĆ WIĘCEJ?
CZYTAJ WIĘCEJ
  • 1
    BEAUTY
    Chcesz poznać moje ulubione makijaże i kosmetyki, dowiedzieć się, co polecam? Znajdziesz to tutaj - sprawdź teraz! ♡
    CZYTAJ WIĘCEJ
  • 2
    LIFESTYLE
    Tutaj poczytasz o mojej życiowej filozofii: zero waste, diecie fit, treningach i więcej ♡
    CZYTAJ WIĘCEJ
  • 3
    PLANOWANIE
    Mam obsesję na punkcie planowania! Chciałabyś zacząć planować swój czas? Poznaj moje najlepsze metody planowania ♡
    CZYTAJ WIĘCEJ

Kosmetyki do makijażu też potrzebują „opieki” (cz.2.)

W pierwszej części na temat prawidłowego przechowywania kosmetyków wspominałam o szmince, błyszczyku, cieniach oraz pudrze. Teraz czas na kolejne produkty, bez których zazwyczaj nie ruszasz się z domu. Podkład, róż i tusz do rzęs to niezbędnik w każdej torebce niezależnie od tego, czy wybieramy się do pracy czy na spotkanie z przyjaciółką. To swoisty must have każdej pani. Jak więc dbać o ich jakość?


Podkład

Najbezpieczniejszy to ten, który przechowywany jest w buteleczce z pompką, gdyż zachowuje wtedy swoją trwałość nawet aż do roku. Natomiast produkt tego rodzaju w zwykłym słoiczku zazwyczaj po 6 miesiącach ulega rozwarstwieniu. Wtedy taki kosmetyk należy już tylko wyrzucić do kosza. Dodatkowa pamiętaj, że prawie żadna kobieta nie ma w zwyczaju stosować pod puder podkładu, więc ma on bezpośrednią styczność z twoją skórą. Dlatego musisz zachować szczególną ostrożność przy każdej infekcji.

Gdy otwierasz pudełeczko z zawartością, ponieważ np. chcesz poprawić makijaż poza domem, pamiętaj, aby usunąć zaschnięte resztki z powierzchni, gdyż fluid będzie się źle rozprowadzał. Popsuje to efekt końcowy, a ty będziesz musiała wykonać od nowa cały make up, a nie masz przecież na to czasu, gdy jesteś na spotkaniu biznesowym. Lepiej więc zadbaj o to, zanim zaczniesz uzupełniać braki podkładu na twarzy. Produkt przetrzymuj zawsze w ciemnym miejscu, najlepiej w szafce, szufladzie lub w pudełku.

Tusz do rzęs
Najbardziej narażona rzecz na bakterie w twojej kosmetyczce. Tym bardziej powinnaś zadbać, aby nie przenieść wcześniej przebytej infekcji ponownie na powiekę. Dbaj więc o dezynfekcję. Koniecznie wyrzuć kosmetyk po 6 miesiącach. Nigdy nie używaj go po upływie daty ważności lub gdy jest zeschnięty. Spróbuj nadmiar wyczyścić chusteczką antybakteryjną. Tylko tak będzie miała zawsze ładnie wytuszowane rzęsy. W przeciwnym razie, możesz nawet nabawić się alergii. Zakręć zatem dobrze butelkę i schować w ciemne miejsce.

Róż

Kiedy jest prasowany, wystarczy ci na dłużej. Wystarczy, że będziesz go trzymała z daleka od wilgoci i, jeśli tylko nie zmieni barwy – możesz używać go bez obaw. Natomiast, kiedy róż ma konsystencję kremu – wtedy jego „żywotność” to pół roku. Musisz obserwować, czy przypadkiem się nie rozwarstwia. Wtedy najczęściej jest już do wyrzucenia i trzeba wymienić go na nowy.

Skoro już wiesz, co i jak z tymi twoimi „cudeńkami” makijażowymi, możesz teraz już bardziej świadomie wybierać, gdyż nie jakość, ale ilość się liczy.